Vancouver Canucks

 

Z kanadské Britské kolumbie pochází další člen Západní konference NHL Vancouver Canucks. Že je tým z Kanady lze poznat nejen z názvu města Vancouver, ale i z výrazu „Canucks“, což ve slangu znamená „Kanad’an“.

Canucks mají svůj domov v Rogers aréně s kapacitou až 18 910 návštěvníků na zápas ledního hokeje. Tato aréna byla v roce 2010 i hostitelem Zimních olympijských her.

Tým byl založen již roce 1911 bratry Frankem a Lesterem Patrickovými pod názvem „Vancouver Millionaires“. Zápasy v Pacific Coast Hockey Association hráli Canucks v Donmen aréně, což bylo druhé největší bruslařské vnitřní hřiště na území USA a Kanady.  Před zraky deseti tisíc lidí pak v této aréně vyhráli jediný Stanley Cup v celé historii týmu, a v to v roce 1915 s Ottawou. V PCHA Canucks odehráli další tři, neúspěšná finále a poté se na čtyři roky přesunuli do Western Canada Hockey League.

vancouver denman arena

sezoně 1970/71 se Vancouver připojil do NHL. Šlo o pomalý rozjezd a prvním velkým úspěchem bylo až finále v roce 1982, ve kterém Canucks nestačili na New York Islanders.

Po prohraném finále přišel útlum, který přemohl až nový manažer Pat Quinn. Ten draftoval ikonu Canucks Trevora Linderna a „ruskou raketu“ Pavla Bureho. Poté se Quinn stal i trenérem a dotáhl Canucks až do sedmizápasového finále s New York Rangers v roce 1994, které bohužel prohrál.

Devadesátá léta pro Canucks znamenaly odchod Quinna, Linderna i Bureho. Tým ale naopak posílil o bratry Sediny a v novém století se ke slovu dostal slavný „West Coast Express“, tedy Marcus Näslund, Todd Bertuzzi a Brendan Morrison. Dalším úspěšným krokem bylo draftování brankáře Roberta Luonga, který se v sezoně 2007/08 stal kapitánem týmu jako druhý brankář v historii NHL.

luongo captain

Posledním velkým úspěchem Canucks byla účast ve finále proti Boston Bruins v roce 2010/11, ve kterém Bruins zvítězili 4:3.

Z českých hráčů strávil ve Vancouveru Jiří Bubla (5 sezon), který byl přítomen i u finále s Islanders v roce 1982. Za Canucks pak hrál i jeho syn Jiří Šlégr, účastník finále s NY Rangers.

 

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem