Toronto Maple Leafs

 

O týmu Toronta Maple Leafs můžeme hovořit v mnoha superlativech. Tým Atlantické divize patří do Originální šestky a za svou historii stihl nasbírat úctyhodných 13 Stanley Cupů – řadí se tak na druhé místo za Montreal Canadiens v počtu vyhraných ročníků.

Ke špičce patří i co se týče peněžní hodnoty klubu, která činí přes 1 miliardu korun. Javorové listy v tomto ohledu přeskočili jen New York Rangers a opět Montreal Canadiens.

V horních patrech můžeme Toronto hledat i v tabulce návštěvnosti – na domácí utkání v Air Canada Centre si v průměru najde cestu kolem 19 tisíc fanoušků, kteří nadšeně skupují mnoho klubových suvenýrů.

air4

Kromě svatostánku Javorových listů můžeme v Torontu na Yonge Street najít i hokejovou Síň slávy. V té se můžete za 20 dolarů podívat na různé výstavy o oceněných hráčích, trenérech apod.

hall of fame

V síni slávy samozřejmě najdeme i zástupce z Toronta. Z éry 40. let to jsou např. Ted Kennedy či Max Bentley – hráči, kteří byli u zisku tří Stanley Cupů v řadě. Tým Toronta, v té době již posílený o hráče vracející se z války, porazil nejdříve Canadiens a následně dvakrát Detroit. Z další vítězné éry v letech 1962-64 se do Síně slávy dostali brankáři Johnny Bower a Terry Sawchuck.

Zapomenout nelze ani na švédského centra Matse Sundina, který v Torontu odehrál 13 sezon, z toho 11 jako kapitán.

mats sundin

Jako své boty zná kabinu Maple Leafs český obránce Tomáš Kaberle. Strávil v ní rovněž 11 sezon a kromě jiného jistě rád vzpomíná na svůj první hatrick proti Montrealu Canadiens v roce 2006.

kaberle toronto

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 31 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 31 položek celkem