Tampa Bay Lightning

 

Hokejový tým Tampy Bay se do NHL dostal v roce 1992, a to zásluhou Philla Esposita a jeho bratra Tonyho. Tým dostal název „Tampa Bay Lightning“ podle přízviska Tampy „Lightning Capital of North America“, který si město vysloužilo za časté bouřky. Dále se Tampě Bay rovněž říká „Bolts“. Město samotné se nachází blízko Mexického zálivu.

Amalie-Arena-Day

Domov klubu Tampa Bay - Amalie Arena

Tampu v začátcích několik let trápily problémy s vlastnictvím klubu a velké dluhy. I tak se ale týmu podařilo několik šikovných nákupů, at‘ už to byl Vincent Lecavalier, brankář Nikolai Khabibulin či Martin St. Louis.

lecavalier

14 sezon v Tampě Bay, vítěz Stanley Cupu a Světového poháru, výborná střela zápěstím - to je Vincent Lecavalier

Odměnou za toto trápení se ukázala být sezona 2003-2004. Bolts získali 106 bodů a v play-off postupně vyřadili Islanders, Canadiens a v sedmi zápasech i Flyers. Do rozhodujícího sedmého zápasu se dostalo i finále s týmem Calgary. Hrdinou tohoto boje byl Ruslan Fedotenko, který vstřelil oba goly Tampy a tým tak mohl poprvé slavit Stanley Cup. Mezi oslavence patřila již stálá opora týmu Pavel Kubina.

kubina sc

Pavel Kubina s pohárem pro vítěze soutěže

Následovalo období „sucha" a v roce 2009/2010 přišly důležité změny – získání Stevena Stamkose, který se s 51 goly podělil se Sidney Crosbym o trofej Maurice Richarda, a angažování Steva Yzermana na pozici generálního manažera, ve které setrval dodnes.

Již bez St. Louise, ale s Ryanem Callahanem se Bolts dostali v roce 2015  do svého druhého finále. Tampě se v tomto play-off podařilo vyřadit tři zástupce Originální šestky – Detroit, Montreal a v sedmi zápasech Rangers. Ve finále na Tampu čekal další původní člen NHL – Chicago. Blackhawks Tampu porazili v šesti zápasech a získali šestý pohár.

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 19 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 19 položek celkem