St. Louis Blues

V centrální divizi Západní konference NHL se nachází i zkušený tým St. Louis Blues. Tým z druhého nejlidnatějšího města ve státě Missouri hraje nejvyšší soutěž již od roku 1967, kdy byl součástí rozšíření ligy z šesti na dvanáct týmů.

St. Louis Blues, pojmenovaný podle stejnojmenné písně od otce bluesového žánru W.C. Handyho, do NHL vlétli jako neřízená střela – v prvních třech sezonách se pokaždé dostali do finále SC. V brance tým podrželi Glen Hall a Jacques Plante, zatímco obranu vyztužil Doug Harvey.

Poté však přišly finanční potíže a management týmu v jednu chvíli čítal tři zaměstnance. Záchranou bylo odkoupení klubu firmou Ralston Purina vyrábějící krmivo pro zvířata.  Od 80. let až do roku 2004 pak Blues nikdy nevynechali jediné play off. Devadesátá léta se nesla v duchu „Golden Bretta“ Bretta Hulla, který v sezoně 1990/91 vstřelil úctyhodných 86 golů.

Éra play-off skončila v roce 2007 a následovaly tři roky sucha společně s prodejem týmu soukromé firmě. Od sezony 2011-2012 však Blues opět pravidelně hrají vyřazovací boje a snaží se o ten pomyslný krok dál. Stále zůstávají nejstarším týmem v NHL, který nezískal Stanleyův pohár.

scottrade center

Kromě časté účastí v PO se Blues můžou pyšnit i svojí návštěvností, která dlouhodobě patří k nejvyšší v NHL (kromě slabých sezon od roku 2007). Do Scottrade Center si průměrně nachází cestu okolo 19,5 tisíce lidí. V roce 2010/11 se Blues dokonce podařilo vyprodat všechny domácí zápasy.

Z českých hráčů barvy St. Louis nejdéle hájil draft týmu, obránce Roman Polák, než odešel do Toronta.

polak

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem