San Jose Sharks

Tým San Jose Sharks působí v NHL od roku 1991 a zaplnil prázdné místo v Bay zálivu, ve kterém se NHL nehrála od dob přestěhování California Golden Seals do Oaklandu v roce 1976.

Začátky byly pro Žraloky krušné. Ačkoliv se jim podařilo ulovit hvězdného obránce Douga Wilsona, jinak mladý tým vytvořil nelichotivý a dosud nepřekonaný rekord NHL – prohrál totiž 71 zápasů v sezoně.

S přestěhováním do nové arény se časy mírně zlepšily a Sharks se dostali dvakrát do druhého kola play-off. K tomu jim pomohla jména jako Sandis Ozolinsh, Igor Larionov č Sergei Makarov.

Ještě lepší úlovky se managementu SJ povedly o pár let později, když získali Evgeni Nabokova a Teemu Selänneho. S nimi se jim v sezoně 2001-2002 podařilo dosáhnout prvního vítězství v Pacifické divizi. To samé se jim podařilo následně ještě pětkrát.

Absolutně největším dosavadním úspěchem byl však postup do finále s Pittsburghem přes těžké, dvanácti-zápasové play-off pod vedením kapitána Joe Pavelskiho.

SAP-CENTER

Své zápasy Sharks hrají v aréně SAP Center, které se rovněž přezdívá „The Shark Tank“. A proč vlastně jméno Sharks? Jak první marketingový ředitel týmu Mat Levine vysvětlil, „žraloci jsou neúnavní, odhodlaní, prudcí, hbití, mazaní a nebojácní. Chceme vybudovat organizaci, která bude přesně tohle vše mít.“

brett burns

Na ledě i mimo něj, obránce Brent Burns je jednou z nejvýraznějších postav

 

Nejprodávanější

145
16775114516775
Značky
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 28 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 28 položek celkem