DOBRÁ VĚC S FANCENTREM

Dobrá věc s Fancentrem je naše charitativní část. Tam, kde se snažíme alespoň trochu pomáhat. 

Podporujeme zavedené důvěryhodné organizace, protože věříme, že takové aktivity jsou správné. Nejsme všichni stále šťastní a tak jako Fancentrum máme velikou touhu vytvářet lidem - alespoň na chvíli úsměv na tváři, nebo jim pomáhat v těžkých chvílích života. Pokud tomu budeme moci trochu přispět, vždycky nám to bude dávat smysl a nepřestaneme takové "Dobré věci s Fancentre" podporovat. 

Projekty které podporujeme

 

1.) Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu


Svetluska svetluska naramek

Jakmile Světluška vyráží na cesty, najdeme si čas, abychom nakoupili plno nových věcí. Samozřejmě máme aktivovanou i DMS a podporujeme čas od času i platbou přímo přes stránky nadace. 

V září jsme již Světlušku podpořili a snad tím i rozsvítili další světélko někomu k lepšímu životu. Jakmile se Světluška objeví v Pardubicích opět přijdeme. Přiznáme se, že kavárnu POTMĚ jsme ještě nezkoušeli. Z ní máme stále respekt a trochu ostych. Ale slibujeme, že až se odhodláme kavárnu navštívit, budeme o tom informovat.

Naše podpora za měsíc září v náhledu obrázku mapy níže.

fancentrum svetluska2

 

2.) USO organizace   - United Service Organizations

 

uso service__rodina

uso service

 

Od roku 1941 stmeluje členy armády s rodinou po celou dobu jejich služby k národu. Na stovkách míst po celém světě je tak jednota ve snaze spojit členy armády s jejich rodinou a pomáhat jim s každodenními starostmi a snažit se jim poskytnout pohodlí a podporu.

Znáte to dobře, jen možná nevíte, že to zajišťuje tato organizace. 

USO zaštituje také hudební a jiné kulturní akce pro vojáky sloužící jak v USA, tak tisíce km daleko. Účel je jasný - podpořit armádu a samotné vojáky, aby mohli chvíli zapomenou na práci spojenou s misí. Úplně nejslavnější hudební vystoupení probíhala v období 2. světové války. Na parketu zářilo dívčí sesterské trio The Andrews Sisters, které už naše generace zná už jen z napodobenin jiných umělců. Marilyn Monroe jako jedna z nejvýznamnějších umělkyň vystupovala roku 1954 v korejské válce. V současné době jeden z největších interpretů, který se takové akce účastnil a zahrál přímo vojákům v Afghánistánu je Toby Keith. Sešlo se to s ohromným nadšením. Tour po základnách Afghánistánu, Turecku, Kataru a Německu nedávno také uskutečnili herci Scarlett Johansson, Chris Evans a bývalý basketbalista NBA Ray Allen.

Další z mnoha akcí je klasická situace kdy se rodině vrací voják z mise. Tyhle situace jsou dojemné a známe je ze stadionů a v různém provedení (manželka s dětmi třeba čeká na ledové ploše a za nimi přichází manžel, který se právě vrátil domů, nebo fanynka byla "náhodně" vybrána na házení na koš, dostaví se na palubovku a tam na ni čeká její syn apod. akce) 

Samozřejmě, organizaci nejde jen o zábavu. Jak bylo psáno nahoře, jde o kompletní podporu vojáka a jeho rodiny v době jeho služby. Případná pomoc při krátkodobém, nebo trvalém úrazu v armádě. Zaštítění a zajištění rodiny.

USO je soukromá nezisková organizace, nikoliv vládní agentura. Programy organizace, veškeré služby, zábava jsou možné jen díky přispěvatelům, firemním partnerům a obětavosti jejich dobrovolníků a zaměstnanců.

Na tuto organizaci lze přispívat pouze, pokud máte adresu v USA. Vzhledem k sídlu našich skladů v USA tak můžeme posílat peníze každý měsíc.

Příklad potvrzení naši platby ohledně přijaté částky. Sumu v $ USD dolarech, kterou zasíláme si necháme pro sebe, děkujeme za pochopení.

USO nadace 2

 

Níže zmíněné příklady uskutečněné pouze díky podpoře organizace USO.

Scarlett Johansson, Chris Evans, Ray Allen o svých pocitech z návštěv základen mimo USA.

Sesterské trio The Andrews Sisters jako první významná "vlajková loď" projektu USO organizace

Ta facka ale sedla, co myslíte? 

Vystoupení Marilyn Monroe v Koreji 1954

Toby Keith napsal vlasteneckou písničku, ke které později vznikl videoklip z návštěvy v Afghánistánu. 

Návrat syna z mise byl opravdu překvapení.

Dceři se vrátila matka z Afghánistánu. 

Více o organizaci zde: USO organizace 

 

3.) Příspěvky z kolekcí

Breast Cancer Awareness logo memorial day salute to service_logo_alternativa

Díky charitativním kolekcím, které nabízíme na e-shopu jsme společně s Vámi přispěvateli na organizace: 

 

Z každého zboží ze zmíněných kolekcí jde značná částka na organizace, které projekty zaštiťují. Takže když zboží kupujeme - podporujeme tyto akce. Stejně tak je to i u Vás. Jakmile u nás zakoupíte sortiment z kolekcí, část sumy odejde na organizaci, kterou nadace zaštiťuje. 

 

4.) Aktuální situace Houston a okolí

Houston a jeho okolí krutě zasáhl hurikán Harvey. Živelná pohroma má aktuálně na svědomí několik desícet obětí a nevyčíslitelné škody. Jedno z nejhezčích a nejpříjemnějších měst v USA se bude dlouho vzpamatovávat. 

My ve Fancentru jsme řešili, jak by šlo Houstonu a okolí nejlépe a nerychleji pomoci. Máme kontakt na společnost, která se mj. podílela na znovupostavení texaské vesnice s českými předky - West, kde v roce 2013 vybuchla továrna na hnojiva. Pídili jsme se, jestli tato firma nevymyslí nějakou akci, aby mohli Houstonu pomoci úplně všichni, kdo o to projeví zájem. Nespletli jsme se.

Připravili trička, kde celá suma za triko putuje na pomoc Houstonu a okolí.Trika se normálně nezasílají do Česka ani na Slovensko, ale přesto je lze a získat, protože je budeme zasílat prostřednictvím našich skladů v USA. Můžete se tak přispět a stát součástí jedné velké obnovy města, které bylo třetí největší ekonomikou v USA. 

Na fotografii zmíněné triko. K dispozici bude v dospělé kategorii. M-3XL. Podrobnější informace o tričku a ceně naleznete na našich stránkách v tomto odkaze.

texas tričko 3