DŮLEŽITÁ INFORMACE- shop měl poslední dva měsíce vážné logistické problémy. Ikdyž jsme za to nemohli, poškozovalo nás to. Museli jsme vrhnou všechen čas pro nápravu a navrácení shopu do starých dobrých kolejí, jak jste nás znali. NASKLADNĚNÍ A VŠECHNA AKTUALIZACE SORTIMENTU bude na shopu realizována DO 7.ČERVNA! Do té doby je možné realizovat objednávky pouze pro věci skladem. Stejně však při jakékoliv objednávce do tohoto termínu budeme všechny zákazníky informovat o stavu objednávky, aby byl fanoušek obeznámen.

DOBRÁ VĚC S FANCENTREM

Dobrá věc s Fancentrem je naše charitativní část. Tam, kde se snažíme alespoň trochu pomáhat. 

Podporujeme zavedené důvěryhodné organizace, protože věříme, že takové aktivity jsou správné. Nejsme všichni stále šťastní a tak jako Fancentrum máme velikou touhu vytvářet lidem - alespoň na chvíli úsměv na tváři, nebo jim pomáhat v těžkých chvílích života. Pokud tomu budeme moci trochu přispět, vždycky nám to bude dávat smysl a nepřestaneme takové "Dobré věci s Fancentre" podporovat. 

Projekty které podporujeme

 

1.) Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu


Svetluska svetluska naramek

Jakmile Světluška vyráží na cesty, najdeme si čas, abychom nakoupili plno nových věcí. Samozřejmě máme aktivovanou i DMS a podporujeme čas od času i platbou přímo přes stránky nadace. 

V září jsme již Světlušku podpořili a snad tím i rozsvítili další světélko někomu k lepšímu životu. Jakmile se Světluška objeví v Pardubicích opět přijdeme. Přiznáme se, že kavárnu POTMĚ jsme ještě nezkoušeli. Z ní máme stále respekt a trochu ostych. Ale slibujeme, že až se odhodláme kavárnu navštívit, budeme o tom informovat.

Naše podpora za měsíc září v náhledu obrázku mapy níže.

fancentrum svetluska2

 

2.) USO organizace   - United Service Organizations

 

uso service__rodina

uso service

 

Od roku 1941 stmeluje členy armády s rodinou po celou dobu jejich služby k národu. Na stovkách míst po celém světě je tak jednota ve snaze spojit členy armády s jejich rodinou a pomáhat jim s každodenními starostmi a snažit se jim poskytnout pohodlí a podporu.

Znáte to dobře, jen možná nevíte, že to zajišťuje tato organizace. 

USO zaštituje také hudební a jiné kulturní akce pro vojáky sloužící jak v USA, tak tisíce km daleko. Účel je jasný - podpořit armádu a samotné vojáky, aby mohli chvíli zapomenou na práci spojenou s misí. Úplně nejslavnější hudební vystoupení probíhala v období 2. světové války. Na parketu zářilo dívčí sesterské trio The Andrews Sisters, které už naše generace zná už jen z napodobenin jiných umělců. Marilyn Monroe jako jedna z nejvýznamnějších umělkyň vystupovala roku 1954 v korejské válce. V současné době jeden z největších interpretů, který se takové akce účastnil a zahrál přímo vojákům v Afghánistánu je Toby Keith. Sešlo se to s ohromným nadšením. Tour po základnách Afghánistánu, Turecku, Kataru a Německu nedávno také uskutečnili herci Scarlett Johansson, Chris Evans a bývalý basketbalista NBA Ray Allen.

Další z mnoha akcí je klasická situace kdy se rodině vrací voják z mise. Tyhle situace jsou dojemné a známe je ze stadionů a v různém provedení (manželka s dětmi třeba čeká na ledové ploše a za nimi přichází manžel, který se právě vrátil domů, nebo fanynka byla "náhodně" vybrána na házení na koš, dostaví se na palubovku a tam na ni čeká její syn apod. akce) 

Samozřejmě, organizaci nejde jen o zábavu. Jak bylo psáno nahoře, jde o kompletní podporu vojáka a jeho rodiny v době jeho služby. Případná pomoc při krátkodobém, nebo trvalém úrazu v armádě. Zaštítění a zajištění rodiny.

USO je soukromá nezisková organizace, nikoliv vládní agentura. Programy organizace, veškeré služby, zábava jsou možné jen díky přispěvatelům, firemním partnerům a obětavosti jejich dobrovolníků a zaměstnanců.

Na tuto organizaci lze přispívat pouze, pokud máte adresu v USA. Vzhledem k sídlu našich skladů v USA tak můžeme posílat peníze každý měsíc.

Příklad potvrzení naši platby ohledně přijaté částky. Sumu v $ USD dolarech, kterou zasíláme si necháme pro sebe, děkujeme za pochopení.

USO nadace 2

 

Níže zmíněné příklady uskutečněné pouze díky podpoře organizace USO.

Scarlett Johansson, Chris Evans, Ray Allen o svých pocitech z návštěv základen mimo USA.

Sesterské trio The Andrews Sisters jako první významná "vlajková loď" projektu USO organizace

Ta facka ale sedla, co myslíte? 

Vystoupení Marilyn Monroe v Koreji 1954

Toby Keith napsal vlasteneckou písničku, ke které později vznikl videoklip z návštěvy v Afghánistánu. 

Návrat syna z mise byl opravdu překvapení.

Dceři se vrátila matka z Afghánistánu. 

Více o organizaci zde: USO organizace 

 

3.) Příspěvky z kolekcí

Breast Cancer Awareness logo memorial day salute to service_logo_alternativa

Díky charitativním kolekcím, které nabízíme na e-shopu jsme společně s Vámi přispěvateli na organizace: 

 

Z každého zboží ze zmíněných kolekcí jde značná částka na organizace, které projekty zaštiťují. Takže když zboží kupujeme - podporujeme tyto akce. Stejně tak je to i u Vás. Jakmile u nás zakoupíte sortiment z kolekcí, část sumy odejde na organizaci, kterou nadace zaštiťuje. 

 

4.) Aktuální situace Houston a okolí

Houston a jeho okolí krutě zasáhl hurikán Harvey. Živelná pohroma má aktuálně na svědomí několik desícet obětí a nevyčíslitelné škody. Jedno z nejhezčích a nejpříjemnějších měst v USA se bude dlouho vzpamatovávat. 

My ve Fancentru jsme řešili, jak by šlo Houstonu a okolí nejlépe a nerychleji pomoci. Máme kontakt na společnost, která se mj. podílela na znovupostavení texaské vesnice s českými předky - West, kde v roce 2013 vybuchla továrna na hnojiva. Pídili jsme se, jestli tato firma nevymyslí nějakou akci, aby mohli Houstonu pomoci úplně všichni, kdo o to projeví zájem. Nespletli jsme se.

Připravili trička, kde celá suma za triko putuje na pomoc Houstonu a okolí.Trika se normálně nezasílají do Česka ani na Slovensko, ale přesto je lze a získat, protože je budeme zasílat prostřednictvím našich skladů v USA. Můžete se tak přispět a stát součástí jedné velké obnovy města, které bylo třetí největší ekonomikou v USA. 

Na fotografii zmíněné triko. K dispozici bude v dospělé kategorii. M-3XL. Podrobnější informace o tričku a ceně naleznete na našich stránkách v tomto odkaze.

texas tričko 3