New York Islanders

brooklyn_arena

Barclays Center v Brooklynu, domov Islanders a Brooklyn Nets

Modro-bílo-pomerančový tým New York Islanders vznikl v roce 1972. Nutno podotknout, že jejich podmínky nebyly ideální – v New Yorku již totiž bylo obsazeno, a to týmem Původní šestky New Yorkem Rangers. Islanders tak museli bojovat nejen o výsledky na ledě, ale i o diváky.

První tři roky se Islanders hledali a dávali dohromady konkurenceschopný tým. Jednou ze záruk blížících se úspěchů byl například Denis Potvin, Billy Smith či Bryan Trottier. Netrvalo dlouho a přišla série 14 postupů do play off a následně i vítězství čtyř Stanley Cupů v řadě. Ve finále si poradili s Flyers, Minnesotou, Vancouverem a Edmontonem, ve kterém tehdy zářil mladý Gretzky. Další sezonu už Islanders s Edmontonem finálové klání prohráli.

82e5fbb234cb3de4b8dc2389cf972b32

Za zmínku stojí boj v prvním kole play-off s Washingtonem Capitals z roku 1987 zvaný „Easter Epic“. Brankář Kelly Hrudey zastavil 73 střel a útočník Islanders Pat LaFontaine vstřelil vítězný gol ve čtvrtém nastavení v čase 8:47. Gol padl v 1:56 ráno na Velikonoce.

Dalším nezapomenutelným zápasem bylo sedmé klání s Pittsburghem v roce 1993. Pittsburgh byl jasným favoritem, sezonu odehrál se 119 body a před začátkem vyhrál 17x v řadě. V týmu navíc měl takové hvězdy jako Jágra, Lemieuxe a Francise. Přišlo však prodloužení a v čase 5:16 o sérii rozhodl český útočník David Volek. To bylo však na dlouho dobu poslední play off, až do roku 2015.

Nyní se tým Islanders vedený Johnem Tavaresem snaží o nějaký větší úspěch v play-off. Nejdále se dostali do druhého kola v roce 2016, kde prohráli s Tampou Bay.

tavares_on_ice

Hvězda a kapitán, John Tavares

V roce 2015 se Islanders přestěhovali do arény Barclays Center, kterou sdílejí společně s týmem Brooklyn Nets. Nicméně jejich budoucnost zde je nejistá a v hokejových kuloárech se mluví o možném návratu do zrekonstruované Nassau Colisseum.

map

8 km a Brooklynský most- to jsou jediné překážky mezi Barclays Center a Madison Square Garden. Další metropolitní rival New Jersey Devils je od Barclays vzdálený 18 km

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem