New Jersey Devils

newark

Sídlící ve městě Newark v New Jersey, tým D’áblů je členem Metrpolitiní divize Východní konference a NHL hraje již od roku 1974. V největším městě státu New Jersey však tým nesídlil odjakživa, založen byl v Kansas City v Missouri a pár let pobýval i v hlavním městě Colorada Denveru.

Se stěhováním do Jersey přišly i lepší hokejové časy, a to zásluhou manažera Lou Lamorielliho, pod jehož vedením Devils pouze třikrát vynechali play-off od roku 1988 do roku 2012.

Devils se ve své historii pětkrát dostali do finále a třikrát v něm zvítězili.

Ve svém historicky prvním finále v roce 1955 narazili na nelehkého soupeře z Detroitu. D’áblové však nezaváhali a sérii s přehledem vyhráli 4:0. Další skalp získali v roce 2000. Pod vedením kapitána Scotta Stevense a s Martinem Brodeurem v brance porazili obhájce titulu z Dallasu v poměru 4:2. Třetí zisk poháru dal Devils hodně zabrat, jelikož jej urvali až v sedmém zápase s Anaheimem. Kromě Stevense a Brodeura k zisku přispěl i obránce Scott Niedermayer.

Do dalšího finále se Devils dostali v roce 2012, a sice s týmem Los Angeles Kings, který vyhrál svůj první Stanley Cup v historii v poměru 4:2. Pro Devils to naopak byla poslední sezona, ve které se zúčastnili play-off.

New Jersey Devils jsou jeden ze tří týmů Newyorské metropolitní oblasti – dále zde sídlí New York Rangers a New York Islanders. Své zápasy klub hraje v Prudential Center. Ačkoliv má stadion kapacitu přes 17 tisíc diváků, Devils s návštěvnosti lehce bojují.

prud center

Z českých jmen se do historie klubu (a jeho statistik) nejsilněji zapsal třebíčský útočník Patrik Eliáš. V NHl Eliáš odehrál 1240 zápasů a nasbíral 1025 kanadských bodů a je tak druhým nejúspěnějším Čechem, hned za Jágrem. S Devils Eliáš získal dva Stanley Cupy. V březnu 2017 oznámil ukončení kariéry. Devils se kvůli jeho velkým zásluhám a loajalitě (v NHL od roku 1995 nehrál za jiný tým) rozhodli 24. února 2018 vyřadit jeho číslo #26.

elias sc

Kromě Eliáše strávil v New Jersey několik let plzeňský Petr Sýkora, jenž byl přítomen i u zisku titulu v roce 2000. Nyní hájí české barvy v klubu mladý útočník Pavel Zacha. 

 

Eliášův poslední zápas na New Jersey Devils a konec jeho kariéry

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem