Nashville Predators

 

Konkurenci fenoménu country dělají ve státě Tennessee Nashville Predators. Tým byl založen poměrně nedávno – v roce 1997.

bridgestone

Začátky byly pro Predátory pomalejší, do play-off se jim podařilo dostat v roce 2004, kde bohužel s Tomášem Vokounem za zády padli v šesti zápasech s Detroitem. Kromě play-off si ale ze své začátečnické éry pamatují ještě jeden zážitek – zahráli si totiž utkání v Japonsku s Pittsburghem před nejpočetnějším publikem v Japonsku do roku 2000.

Od prvního play-off už byli Predátoři až na výjimky stálými účastníky vyřazovacích bojů. Co Nashville může těšit je fakt, že se v sezoně 2010/2011 zvedl zájem fanoušků o hokej a stále trvá. Ve zmíněné sezoně, ve které Nashville padl s Canucks 4:2 v druhém kole play off, dokonce v multifunkční v Bridgestone aréně šestnáctkrát hlásili vyprodáno v základní části a plná aréna pak viděla i vyřazovací boje. Ve finálové sezoně 2016/2017 bylo vyprodáno všech 41 domácích zápasů ZČ. Predátoři v úvodu PO smetli Chicago a poté přešli St. Louis Blues a Anaheim Ducks až do svého prvního finále s Penguins, které skončilo lépe pro Tučňáky.

cup

Týmovým statistikám klubu jednoznačně vede jeho ikona David Legwand. Dalšími silnými jmény jsou v Nashvillu na 11 sezon zabydlený Martin Erat a Shea Weber.

Po Eratovi hájil nejdéle žluto-modro-bílé barvy Nashvillu brankář Tomáš Vokoun, celkem 8 sezon. V týmu nyní působí i další český rodák, písecký odchovanec Martin Mazanec, který zatím v NHL odchytal 27 zápasů a cestuje mezi Nashvillem a Milwaukee Admirals.

 

Nejprodávanější

395
769513957695
Značky
 
 

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 24 položek celkem