Montreal Canadiens

Montreal Canadians, přezývaný také „Habs” či „le Club de hockey Canadien” jakožto oficiální jméno klubu, je nejstarší tým NHL a zároveň nejdéle fungující sportovní tým na světě. Habs hrají v Atlantické divizi Východní konference a nachází se v Montrealu, druhém největším městě Quebecu.

Tým patří mezi „Původní šestici” (a hrál ještě před založením NHL) a stihl nasbírat 24 Stanley Cupů. Měli i roky, ve kterých doslova opanovali NHL - v padesátých letech se jim podařilo v sedmi sezonách vyhrát šest Stanley Cupů. K tomu dopomohla i tzv. „Punch Line”, tedy Maurice „Rocket" Richard, Toe Blake a Elmer Lach. Zatím poslední Stanley Cup však Montreal získal v sezoně 1992/93.

CentreBell

Nejlepší roky klub prožil v aréně Montreal Forum, která byla svědkem 22 Stanley Cupů (a dalších dvou od Montreal Maroons). Nyní Habs hrají v Bell Centre, která pojme až 21 273. Díky silné tradici není divu, že se Habs pravidelně perou s Chicagem o post nejnavštěvovanějšího týmu NHL. Největšími rivaly Montrealu jsou Boston a Toronto.

Habs jsou bohatým zdrojem hráčů pro hokejovou síň slávy NHL - najdeme jich tam 62.

Philadelphia+Flyers+v+Montreal+Canadiens+Game+uCNOqPQjNKLl

Dlouhých 13 sezon v Montrealu strávil český útočník Tomáš Plekanec

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 32 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 32 položek celkem