Los Angeles Kings

Los Angeles Kings je kalifornský tým patřící do NHL již od roku 1967, kdy do ligy nastoupili spolu s dalšími pěti týmy a doplnil tak „originální šestku“ – NHL tento krok učinila proto, že se bála potenciální konkurence a zároveň doufala ve větší přízeň televizí.

Již od svých počátků byly Kings velkým postrachem v základní části, v play-off se jim však až tolik nedařilo a boje o Stanley Cup opouštěli brzy. Největšími oporami Kings byla v té době takzvaná „Triple Crown Line“, tedy formace Charlie Simmer, Dave Taylor a Marcel Dionne. S příchodem Wayna Gretzkyho z Oilers se popularita hokeje v LA celkově zvýšila a Kings došli v roce 1993 až do finále.

Poté ale přišlo vystřízlivění v podobě finančních problémů a bankrotu, které se vyřešilo až prodejem klubu. Dlouhý půst, kdy Kings nebyli součástí play-off, skončil v roce 2010. K tomu pomohla jména jako brankář Jonathan Quick či současný kapitán Anze Kopitar.

Nejsvětlejší chvilky pro Kings měly však teprve přijít. V roce 2012 se totiž dočkali svého prvního skalpu, když ve finále porazili Detroit. Úspěchům ale nebyl konec, ovládnutí ligy si užili ještě o dva roky později ve vítězném boji s New York Rangers. Vítězné oslavy po zisku druhého titulu zažilo i slovenské křídlo Marián Gáborík, který v Kings letos dohrál již čtvrtou sezonu.

stanley cup

Své zápasy tým odehrává multifunkční Staples aréně, která je rovněž domovem pro Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers a Los Angeles Sparks.

Staples Centre

 

 

 

Nejprodávanější

175
769511757695
Značky
 
 
 
 
 

Stránka 1 z 3 - 47 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 47 položek celkem