AKTUÁLNĚ: 1.7. - 30.8. 2018. Dovolená především ze zdravotních důvodů. Potřebujeme se zotavit a nabrat síly. Případné objednávky lze realizovat pouze na zboží uvedené jako "sezónní akce". Děkujeme za pochopení.

Los Angeles Kings

Los Angeles Kings je kalifornský tým patřící do NHL již od roku 1967, kdy do ligy nastoupili spolu s dalšími pěti týmy a doplnil tak „originální šestku“ – NHL tento krok učinila proto, že se bála potenciální konkurence a zároveň doufala ve větší přízeň televizí.

Již od svých počátků byly Kings velkým postrachem v základní části, v play-off se jim však až tolik nedařilo a boje o Stanley Cup opouštěli brzy. Největšími oporami Kings byla v té době takzvaná „Triple Crown Line“, tedy formace Charlie Simmer, Dave Taylor a Marcel Dionne. S příchodem Wayna Gretzkyho z Oilers se popularita hokeje v LA celkově zvýšila a Kings došli v roce 1993 až do finále.

Poté ale přišlo vystřízlivění v podobě finančních problémů a bankrotu, které se vyřešilo až prodejem klubu. Dlouhý půst, kdy Kings nebyli součástí play-off, skončil v roce 2010. K tomu pomohla jména jako brankář Jonathan Quick či současný kapitán Anze Kopitar.

Nejsvětlejší chvilky pro Kings měly však teprve přijít. V roce 2012 se totiž dočkali svého prvního skalpu, když ve finále porazili Detroit. Úspěchům ale nebyl konec, ovládnutí ligy si užili ještě o dva roky později ve vítězném boji s New York Rangers. Vítězné oslavy po zisku druhého titulu zažilo i slovenské křídlo Marián Gáborík, který v Kings letos dohrál již čtvrtou sezonu.

stanley cup

Své zápasy tým odehrává multifunkční Staples aréně, která je rovněž domovem pro Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers a Los Angeles Sparks.

Staples Centre

 

 

 

Nejprodávanější

175
769511757695
Značky
 
 
 
 
 

Stránka 1 z 3 - 47 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 47 položek celkem