AKTUÁLNĚ: 1.7. - 30.8. 2018. Dovolená především ze zdravotních důvodů. Potřebujeme se zotavit a nabrat síly. Případné objednávky lze realizovat pouze na zboží uvedené jako "sezónní akce". Děkujeme za pochopení.

Florida Panthers

Tým Floridy Panthers je součástí Atlantické divize Východní konference NHL. Do nejvyšší soutěže vstoupil až v roce 1993 společně s Anaheimem a své zápasy odehrává v BB&T Center aréně v prosluněném městě Sunrise. Jméno “Panthers” si klub zvolil podle ohroženého kočkovitého druhu pantera, který se hojně nachází v nedalekém regionu Everglades.

bbt center florida

Panteři si na nováčky NHL vedli slušně a již ve své druhé sezoně došli až do finále, ve které je ale vyřadilo Colorado ve čtyřech zápasech.

Následovaly slabé roky, které nezachránil ani úlovek v podobě Pavla Bureho, a ještě více fanoušky rozčílilo vytradování brankáře Roberta Luonga. Management si poté napravil reputaci získáním Tomáše Vokouna do branky.

V sezoně 2011/12 a 2015/16 se Floridě podařilo vyhrát svoji divizi, v play off však nedošli dále než do prvního kola či se do něj neprobojovali. Kromě situace na ledě klub trápí i slabší návštěvnost, která činí v průměru kolem 14 tisíc diváků.

Náladu v týmu se bude v nové sezoně snažit zlepšit trenér Bob Boughner, bývalý hráč a asistent trenéra u San Jose Sharks.

Ačkoliv je po odchodu Jaromíra Jágra po dvou sezonách na Floridě jsou jedinými českými zástupci Radim Vrbata a Jakub Kindl, česká stopa je v týmu Panterů patrná. Nejvíce odehraných zápasů v historii klubu má na svědomí Radek Dvořák, a v sezoně 2009/2010 hájilo barvy klubu dokonce 7 českých hokejistů.

jokinen panthersOlli Jokinen

panthers-home

 

Nejprodávanější

295
599512955995
Značky
 
 

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem