Florida Panthers

Tým Floridy Panthers je součástí Atlantické divize Východní konference NHL. Do nejvyšší soutěže vstoupil až v roce 1993 společně s Anaheimem a své zápasy odehrává v BB&T Center aréně v prosluněném městě Sunrise. Jméno “Panthers” si klub zvolil podle ohroženého kočkovitého druhu pantera, který se hojně nachází v nedalekém regionu Everglades.

bbt center florida

Panteři si na nováčky NHL vedli slušně a již ve své druhé sezoně došli až do finále, ve které je ale vyřadilo Colorado ve čtyřech zápasech.

Následovaly slabé roky, které nezachránil ani úlovek v podobě Pavla Bureho, a ještě více fanoušky rozčílilo vytradování brankáře Roberta Luonga. Management si poté napravil reputaci získáním Tomáše Vokouna do branky.

V sezoně 2011/12 a 2015/16 se Floridě podařilo vyhrát svoji divizi, v play off však nedošli dále než do prvního kola či se do něj neprobojovali. Kromě situace na ledě klub trápí i slabší návštěvnost, která činí v průměru kolem 14 tisíc diváků.

Náladu v týmu se bude v nové sezoně snažit zlepšit trenér Bob Boughner, bývalý hráč a asistent trenéra u San Jose Sharks.

Ačkoliv je po odchodu Jaromíra Jágra po dvou sezonách na Floridě jsou jedinými českými zástupci Radim Vrbata a Jakub Kindl, česká stopa je v týmu Panterů patrná. Nejvíce odehraných zápasů v historii klubu má na svědomí Radek Dvořák, a v sezoně 2009/2010 hájilo barvy klubu dokonce 7 českých hokejistů.

jokinen panthersOlli Jokinen

panthers-home

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem