Edmonton Oilers

20130326_banners530

Edmonton Oilers je kanadský tým Pacifické divize, který má své kořeny ve WHA lize, stejně jako nynější Carolina Hurricanes, Arizona Coyotes a Colorado Avalanche. Je to právě Edmonton, který se z příchozích týmů stal nejúspěšnějším – v osmdesátých letech vyhrál pět Stanley Cupů. Velkými jmény v nejslavnějším období klubu byli hráči jako Gretzky, Kurri či Anderson.

S odchodem Gretzkyho a dalších se přerušila i úspěšná éra Olejářů. Do finále se vrátili až v sezoně 2006, kdy v sedmi zápasech prohráli s Carolinou Hurricanes. Dalších 11 let čekal Edmonton na postup do play-off, kde ve druhém, kontroverzním kole vypadl s Anaheimem.

V současnosti Olejáře vede vůbec nejmladší kapitán v NHL Kanad’an Connor McDavid. Nejvýraznějším českým zástupcem byl pardubický rodák Aleš Hemský, který v Edmontonu strávil celých 11 sezon. Nyní je Jediným československým želízkem v ohni slovenský zadák Andrej Sekera.

hemsky_edmonton

Město Edmonton leží v kanadské provincii Alberta (proto dřívější název týmu Alberta Oilers). V centru města se nachází nový domov Olejářů - aréna Rogers Place, která byla otevřena v září 2016 a která při hokejových zápasech pojme až 18 641 diváků.

rogers_arena_edmonton

 

 

Nejprodávanější

285
689512856895
Značky
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 26 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 26 položek celkem