Detroit Red Wings

Detroit_retired_players

Vyřazená čísla v Joe Louis aréně

Od roku 1933 je stálým účastníkem NHL tým Detroit Red Wings s 11 Stanley Cupy. Tým hrající v největším městě státu Michigan hraje Atlantickou divizi Východní konference.

Nejslavnější éra Red Wings přišla v 50. letech, kdy Detroit vyhrál čtyři Stanley Cupy v rozmezí šesti let. Velkou zásluhu na tom měla legenda Gordie Howe, „Mr Hockey“ či „Elbows“. Podle něho vznikl termín „hattrick Geordieho Howa“ – tedy jeden gól, jedna přihrávka a jedna bitka.

Pak ale přišlo téměř dvacetileté temno, kdy se týmu říkalo „Dead Wings“. V něm se Wings probojovali pouze dvakrát do play-off, přestěhovali se a klub byl prodán zakladateli řetězce pizz Little Caesars.

hasek_stanley_cup_detroit_wings

                                                           Dominik Hašek s pohárem pro vítěze ligy

Na lepší časy se začalo blýskat s příchodem Yzermana, Fedorova, kouče Canadians Scotty Bowmana a Brendana Shanahana. Zisk Stanley Cupu na sebe nenechal dlouho čekat, pohár v rukou hráči drželi v roce 1997 a 1998. K dalšímu skalpu nad Carolinou již v roce 2002 pomohli i Dominik Hašek, Chris Chelios a Pavel Datsyuk.

Pod novým kapitánem Lidstromem, který vystřídal Yzermana, urval Detroit ještě jeden pohár v roce 2008.

Není divu, že při svých výkonech se Detroit řadí ke špičce NHL co se návštěvnosti týče – již několik let se pravidelně drží průměru cca 20 tisíc diváků na zápas. Tým a fanoušky čeká v září 2017 stěhování z Joe Louis arény do multifunkční arény Little Caesars, která byla postavená jako distrikt. Ta na hokejová utkání pojme 20 tisíc diváků a na zápasy basketbalových Detroit Pistons 21 tisíc.

little ceasars_new_arena_wings_detroit

Návrh nové haly Little Ceasars

 

Nejprodávanější

145
34445114534445
Značky
 
 
 
 
 

Stránka 1 z 4 - 55 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 4 - 55 položek celkem