Dallas Stars

Dallas Stars jsou týmem Centrální divize Západní konference. V NHL se poprvé objevili jako Minnesota North Stars při rozšiřování soutěže. Z finančních důvodu se v sezoně 1978/79 North Stars sloučili s týmem Cleveland Barons. V roce 1993 pak došlo ke stěhování do Dallasu.

Již pět let po svém debutu Stars došli až do finále konference, ve kterém prohráli s Detroitem. Tím posledním dílkem do skládačky, který jim měla pomoci dojít dál, byl útočník St. Louis Bret Hull – a vyšlo to.  V roce 98/99 Stars porazili ve finále tým Buffala 4:2 a získali Stanley Cup. Hned další rok byli opět blízko poháru – ve finále však New Jersey Devils ukončili sezonu ve druhém prodloužení šestého zápasu.

Mike Modano

Mike Modano a jeho blyštivé statistiky – 16 sezon v Dallasu, rekord týmu v počtech bodů, brankách i asistencích

Celkově Dallas v NHL vyhrál osmkrát svoji divizi a dvakrát dominoval Západní konferenci.

Domácí zápasy Dallas odehrává v American Airlines Center. Na hokejová utkání hala pojme až 19 tisíc diváků, a kromě Stars je domovem i pro basketbalisty Dallas Mavericks. Průměrně si do American Airlines Center najde cestu na hokej 18 tisíc diváků.

arena

Tři sezony strávil v Dallasu i český brankář Roman Turek. Při vítězné jízdě v roce 1999 kryl záda Edu Belfourovi, měl však šanci si odchytat 26 zápasů s průměrem 91,5% na zápas.

turek stanley cup

Roman Turek s trofejí

Momentálně ve Stars působí trojice českých zástupců – Radek Faksa, Jiří Hudler a Martin Hanzal.

V sezoně 2017/2018 čekají Dallas oslavy 25. výročí v NHL. K této příležitosti vyvěsí dres finského útočníka Jereho Lehtinena. Dají si k oslavám i jiný dárek?

 

Nejprodávanější

395
599513955995
Značky
 
 

Stránka 1 z 2 - 19 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 19 položek celkem