Colorado Avalanche

Colorado se v NHL objevilo poprvé v roce 1995, poté, co se kanadský tým Quebec Nordiques z finančních důvodů přestěhoval z Quebecu do Denveru v Coloradu. Své zápasy Avalanche hrají v Pepsi Aréně.

Pepsi-Center_1

Nástup mělo Colorado opravdu raketové, jelikož již ve své první sezoně vyhrálo Západní konferenci a poté i celou soutěž. Ve finále ve čtyřech zápasech smetli Floridu Panthers, k čemuž pomohl kapitán Joe Sakic, Peter Forsberg či Patrick Roy.

colorado_stanley_cup_96

Podobný příběh se opakoval i v roce 2001, kdy navíc vyhráli i celou základní část. V sedmizápasovém finále přemohli New Jersey Devils, což byla i sladká tečka za kariérou obránce Raye Bourqueho.

Období od roku 1995 až do roku 2003 znamenalo panování Colorada ve své divizi, kterou vyhráli osmkrát v řadě.

V následujících letech sice Laviny pohár již nezískaly, pořád ale byly součástí play off. Tato série se zastavila až v roce 2007 – Colorado zůstalo před branami vyřazovacích bojů o jeden bod. Na druhou stranu to byl rok pozitivní, jelikož se týmu podařilo ulovit budoucí hvězdu Paula Št’astného – syna Petera Št’astného, slovenského hokejisty, který 10 let strávil v Quebecu Nordiques.

S výjimkou účasti v prvním kole PO v sezoně 2013/2014 se Colorado stále hledá. Co pro Laviny přinese nová sezona se teprve uvidí.

Nejvýraznější českou postavou týmu je bezesporu útočník Milan Hejduk, který v Coloradu strávil 14 sezon. V roce 2001 výrazně přispěl k zisku Stanley Cupu a o rok později získal i cenu Maurice Richarda pro nejlepšího střelce sezony.

hejduk maurice richard

 

Nejprodávanější

145
599511455995
Značky
 
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 26 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 26 položek celkem