Cancer Awareness - měsíc prevence rakoviny

  

Měsíc prevence rakoviny

Kampaň běží každoročně u všech sportovních soutěží v USA. NHL, NFL, NBA, WNBA a NCAA- College běží v tradiční měsíc říjen.

Baseballová MLB se v toto období nehraje, takže měsíc prevence proti rakovině pořádají v alternativní měsíc květen. Akce vrcholí na Den matek, tedy druhou květnovou neděli. 

     Breast Cancer Awareness_pinktober 

Všechny soutěže k tomuto tématu vydávají týmové kolekce pro měsíc prevence rakoviny. Ligy NFL, NBA, MLB WNBA a NCAA-College vyznávají klasickou růžovou barvu, NHL používá růžovou barvu minimálně, jejich hlavní barvou na tuto událost se stala fialová. Ostatní hokejové soutěže zůstali u růžové. 

Aktualizace: NFL od října 2017 odstupuje od růžového měsíce a pořádá barevné měsíce pro prevenci a boj proti rakovině. 

Všichni sportovci nosí při zápasech doplňky, které se později vydraží a peníze putují na nadaci - National Breast Cancer Foundation a American Cancer Society.  

Akce je dělána s velkou úctou a respektem. Celý měsíc se žije růžovou barvou. 

Sportovní organizace se setkávají s fanoušky, co sami rakovinou prošli. Ještě více než obvykle se navštěvují nemocnice a nahlas mluví o prevenci. 

Také fanoušci si mohou suvenýry zakoupit a celou věc tak přímo podpořit. To je také jeden z důvodů, proč se akce dělá. 20% z prodeje každého sortimentu označeného Breast Cancer Awareness, nebo Hockey Fights Cancer je odveden na národní organizaci - National Breast Cancer Foundation a American Cancer Society .

Nadace pomáhá ve zvýšení povědomí o rakovině, získávání finančních prostředků pro její výzkum, podporu prevence => včasnou diagnózu => léčbu => léky pro pacienty. Takto vypadá ve zkratce celý řetězec o který se organizace stará. Organizace je také nápomocná rodinným příslušníkům, kteří se díky tomu, že jejich blízký byl zasažen touto diagnózou dostali do problémů (finanční, psychické, apod.).

Ukážeme Vám, jak takové akce probíhají v jednotlivých soutěžích

 

MLB mlb banner breast cancer_mothers_month

Fanoušci baseballu mají "růžové dny" v květnu. Akce jsou plnohodnotné. Hráči nosí růžové doplňky při zápase i mimo něj. Účastní se spřízněných událostí včetně vydražení růžových věcí, které používali při zápasech. 

mlb banner breast cancer_mothers day

Ohlédnutí za Dnem matek v MLB přináší dvě videa níže

 

 

 

Obrázek dole: růžová barva jako doplněk neodmyslitelně patří v květnu k týmům MLB. 

MLB_Harper_laces_a_solo_homer_on_Mothers_Day

Obrazek dole: příklad růžových detailů při zápase MLB v květnu na Den matek - stadion San Francisco Giants. Aktuálně nesoucí název AT&T Park.

m%C4%9Bs%C3%ADc%20prevence%20rakoviny%20prsu_detail

 

NHL hockey fight cancer

V NHL probíhá událost ve fialové barvě jako "Hockey Fights Cancer". Samozřejmě se všemi náležitostmi, které k tomu patří. Tradičně se před zápasem koná slavnostní buly s fanouškem, který bojuje s touto nemocí. Později se draží věci, které hokejisté měli v den zápasu. Navštěvují se lidé kteří s rakovinou bojují a také se mluví o těch, co to překonali. 

Vždycky se alespoň jedna noc v roce koná v duchu fialové barvy, kdy hráči vyrazí na led s fialovým akcentem. Dresy se každý rok trochu mění, ale fialová barva z nich nemizí, ikdyž... výjimky se najdou.

Brankář Jimmy Howard z Detroitu Red Wings a jeho impozantní brankářská výbava

Jimmy%20Howard%20brankarska%20vystroj%20breast%20cancer%20awareness  

Tradiční fialová byla k vidění jindy. Zde je připravena v kabině pro Jonathana Toewse

Jonathan%20Toews%20breast%20cancer%20Awareness

 Obrázek dole: i takhle jednou vypadala varianta dresů Chicago Blackhawks

varianta%20dres%C5%AF%20Chicago%20Blackhawks%20breast%20cancer%20awareness

Video dole: Michal Neuvirth a jeho podpora kampaně

 

 

NFL  nfl_breast%20cancer_awareness

 

Říjen v růžové barvě bývá u NFL monstrózní záležitostí. Žádná ze sportovních asociací nemá v podobné akci takový dosah, myslíme-li říjen. MLB v květnu je rovnocennou záležitostí. Růžové doplňky u hráčů na hřišti, znak asociace se stuhou na trávníku každého z klubů a všichni dohromady navštěvují zdravotní zařízení, mluví s fanoušky, kteří si prošli léčbou a ještě více se snaží podpořit v boji ty, kteří si tím právě prochází. Růžová barva v NFL "svítí" celý říjen a rozdává pozitivní náladu na všechny strany. 

Aktualizace: NFL od října 2017 odstupuje od růžového měsíce a pořádá barevné měsíce pro prevenci a boj proti rakovině. Více na našem blogu zde. 

Obrázek dole: momentka před zápasem z říjnové kampaně. Soustředění hráče Tampa bay buccaneers - Ryana Simse

Tampa Bays Ryan Sims

Obrázek dole: Cheerleaders Dallas Cowboys v růžové nemohou chybět. I ony jsou pochopitelně součástí

Dallas%20Cowboys%20Cheerleaders%20-pink 

Obrázek dole: každý hráč s nějakým růžovým doplňkem, který se po zápase vydraží

breast-cancer-awareness browns vs giants

 

 

NBA pink month nba 

 

Asociace NBA funguje v trochu jiném programu "Cares NBA" - společné odpovědnosti ligy, který staví na poslání NBA zaměřit se na sociální problémy. Spolupracují s mezinárodně uznávanými programy sloužící mládeži (na podporu vzdělání, rozvoje mládeže a rodiny a případným zdravotním problémům)

Některé organizace se kterými spolupracují: YMCA of the USA, Boys & Girls Clubs of America, UNICEF, the Make-A-Wish Foundation, Share Our Strength and GLSEN. To je hlavní princip "Cares NBA" 

Měsíc říjen a prevence proti rakovině prsu je jen jedna z akcí, ke které má organizace "Cares NBA" blízko.

Ve zkratce, asociace jako NFL, MLB mají boj proti rakovině jako samostatný program a fungují i v dalších organizacích. NBA, WNBA jsou v programu "Cares" kde pomáhají v sociálních problémech, nicméně v měsíci říjnu se také účastní myšlenky boje proti rakovině(prevenci) a jsou na tomto poli velmi aktivní. 

Platí, že se prodávají produkty s týmy NBA v růžové barvě plnohodnotně jako u jiných asociací a také zde jde 20% z každého prodaného zboží jde na organizaci -  National Breast Cancer Foundation.

Pokud byste chtěli vědět více o organizaci - zde naleznete oficiální stránky Cares NBA.

Na obrázku dole naleznete příklad na podporu jedné z klinik v okolí Orlanda, kterou Magic podpořili. Akce se jmenovala "Pink In The Paint" 

Pink In The Paint orlando

Pink In The Paint

Obrázek dole: Maskot Chicaga Bulls - býk Benny a hráči oblečeni před zápasem při hymně v růžových motivech

pink month nba

 

WNBA wnba banner breast cancer_mothers day_1

 

Asociace WNBA je součástí stejného programu, jako NBA, jen jde v tomto případě o ženskou organizaci - "Cares WNBA". Všechny aktivity, které týmy dělají lze sledovat na těchto oficiálních stránkách organizace

WNBA se také účastní říjnového projektu v boji pro prevenci proti rakovině a bere tuto misi vážně, stejně jako ostatní kolektivní sporty, jenž se myšlenky účastní. 

Také u WNBA platí, že se prodávají produkty s týmy WNBA v růžové barvě plnohodnotně jako u jiných asociací a také zde jde 20% z každého prodaného zboží jde na organizaci National Breast Cancer Foundation.

Obrázek dole: Hráčky WNBA Los Angeles Sparks na palubovce ctí růžovou barvu

wnba banner breast cancer_mother day

Minnesotě Lynx a jeji domácí zápas v WNBA, v publiku převažuje růžová barva

wnba_ cancer awarene

Akce se konají i v univerzitních zápasech. Ať už v nejvyšší Divizi, nebo v těch nejmenších univerzitních halách v USA. Všichni akci podporují a také asociace NCAA nabízí tuto speciální kolekci k zakoupení pro fanoušky. V růžové také hrají všechny týmy po celý říjen.

Obrázek dole: Basketbalový míč se kterým studenti v NCAA-College hrají zápasy během říjnové akce 

ncaa%20breast%20cancer%20awareness

Obrázek dole: i ty nejmenší univerzity spolupracují a akci podporují

 breast%20cancer%20awareness%20Volley%20ball_ncaa

 

Oficiální stránka nadace - National Breast Cancer Foundation National Breast Cancer Foundation logo_male rozmery

 

 

Nejprodávanější

295
329512953295
Značky
 

Stránka 1 z 3 - 48 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 48 položek celkem