Buffalo Sabres

Buffalo Sabres, tým z druhého nejlidnatějšího města státu New York, jsou týmem Atlantické divize Východní konference. Do NHL se přidali v roce 1970. Proč si vlastně říkají Sabres? Česky slovo znamenaná „šavle” - nástroj silný jak v obraně, tak v útoku.

Již ve svých začátcích Buffalo zažilo zápas, na který se nezapomíná. V roce 1976 s v Super Series postavili sovětskému týmu. Za tým hrálo množství sovětských reprezentantů a o výsledku mělo být jasno. Senátoři však překvapili a rozdrtili Soviet Wings 12:6. Byl to jediný skalp NHL proti tomuto týmu v daném roce.

RTEmagicC_Buffalo_Sabres_Krylia_Sovietov_1976_web.jpg

Ve stejném období se Sabres dostali poprvé do finále Stanley Cupu s Flyers.. Tento zápas nebyl o nic méně zapamatovatelný – na stadion vlétl netopýr, Jim Lorentz se rozmáchl a zabil ho hokejkou. Po tomto incidentu stadion pohltila hustá mlha, rozhodčí však zápas nepřerušil a Sabres vyhráli.

Tahouny sedmdesátých let byli Rick Martin, Rene Robert a Gilbert Perreault, pojmenovaní “Francouzská spojka” podle stejnojmenného filmu. Perreault dodnes drží rekord týmu za body, góly i asistence.

Buffalo hraje svá utkání v Keybank Center a jejich velkým rivalem je tým Toronta – vzájemné zápasy navštěvuje mnoho hostujících fanoušků, jelikož musí překonat vzdálenost pouze cca 140 Km.

KeyBank_T1

Z českých hráčů se v Sabres nejlépe prosadil brankář Dominik Hašek. V Buffalu strávil 8 sezon a šestkrát vyhrál Vezina Trophy.

 

Nejprodávanější

285
659512856595
Značky
 
 

Stránka 1 z 2 - 19 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 19 položek celkem