Boston Bruins

city_of_champs

 

Boston Bruins je tým Původní šestky, který NHL hraje již od roku 1924. Tým sídlící v hlavním státě Massachusetts se o přízeň fanoušků dělí s baseballovým týmem Red Sox a basketbalisty z Boston Celtics. Nedaleko vzdálený je i tým amerického fotbalu New England Patriots.

A proč se vlastně Bostonu říká „Bruins“? Když potravinový magnát Charles Adams a bývalý hráč Art Ross tým zakládali, chtěli mít v názvu a v logu nezkrocené zvíře zobrazující rychlost, hbitost a mazanost. Ross přišel s „Bruin“, což je slovo označující medvěda v anglických pohádkách.

První zápas Medvědi odehráli 1. prosince v tehdejší „Boston Arena“, nyní již Matthews aréně. Ta je nejstarší hokejovou arénou na světě a nejstarší stále používanou multifunkční arénou na světě. Aréna byla otevřena v roce 1910 na místě, kde dnes stojí východní část koleje Northeastern University, které nyní aréna patří. Aréna byla původním domovem hokejových Boston Bruins a New England Whalers, kteří jsou nyní známi jako Carolina Hurricanes. Dále byla náhradním domovem pro basketbalové Boston Celtics.

ryan_MatthewsArena4_spts-9138

V začátcích za Boston bojovala jména jako Eddie Shore, Frank Brimsek, „Mr Zero“ Mell Hill či Bill Cowley. Bruins byli častým účastníkem finále a Stanley Cupy na sebe nenechaly dlouho čekat. V Boston Garden v roce 1929 Bruins porazili New York Rangers a další skalpy si připsali v roce 1939 a 1940 po vítězství nad Torontem a Detroitem. Poté však přišla válka, ve které někteří hráči Bostonu ztratili své nejlepší roky.

Následně přišly i finanční problémy a týmu se tolik nedařilo. V roce 1958 to byl led Bostonu, na který poprvé vyjel hráč černé pleti - Willie O’Ree. Do týmu přišel i Bobby Orr a Phil Esposito a na další Stanley Cupy bylo zaděláno.

orr

Bobby Orr před TD Garden

Další mísu však Bruins zvedli nad hlavu až v roce 2011 po omlazení týmu. Jedni z hráčů, kteří k poháru přispěli, byli i David Krejčí a kapitán Zdeno Chára.

chara sc

TD-Garden

Domov Bruins - TD Garden

 

Nejprodávanější

145
10845114510845
Značky
 
 
 
 
 

Stránka 1 z 4 - 63 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 4 - 63 položek celkem