Arizona Coyotes

Tým Pacifické divize vznikl v roce 1972 pod názvem Winnipeg Jets. Tryskáči byli součástí WHA ligy, do které dokonce senzačně zlanařili i Bobbyho Hulla, s nímž vyhráli tři tituly. Poté však ligu přemohly finanční problémy a Winnipeg se, pod podmínkou, že si nechá pouze dva hráče a dva brankáře, přesunul do nejvyšší hokejové ligy.

Největším úspěchem Winnipegu v NHL se stal postup do osmifinále v roce 1990, kde po tuhém boji vypadl s týmem Edmontonu Oilers. V sezoně 1992-93 o sobě dal vědět „Finský blesk“ Teemu Selänne, když vstřelil 76 branek a získal 132 kanadských bodů a tím stanovil nováčkovský rekord, který zůstal dodnes nepřekonán.

Rok 1996 pro Winnipeg znamenal stěhování do Phoenixu v Arizoně a změnu jména na Phoenix Coyotes. Další změny nastaly v roce 2003 s příchodem nového majitele Steva Ellmana a Wayna Gretzkyho v roli spolumajitele. Tým přestěhovali z American West Areny do nynější Gila River Areny (dříve Glengdale Arena), změnili logo a dresy.

Týmu se hokejově však stále nedařilo. V roce 2005 se dokonce na lavičku postavil sám Wayne Gretzky, ačkoliv nikdy předtím netrénoval. Tento impuls však nebyl úspěšný, a tak se Kojoti v sezoně 2007/2008 zaměřili na zlákání talentovaných posil, jako byl Martin Hanzal, Radim Vrbata či brankář Ilya Bryzgalov, se kterými hráli alespoň vyrovnaný hokej.

gretzky - Copy

Následovalo období finančního bankrotu a velké nejistoty. Po mnoha rozjednaných a nedokončených jednání o koupi týmu se nakonec dočasným vlastníkem a vyrovnavatelem dluhů stala samotná NHL.

Na lepší časy se začalo blýskat s příchodem trenéra Davea Tipetta v roce 2009. Kojoti se poprvé od roku 2002 dostali do play-off, kde však ztratili svoji oporu Shanea Doana a prohráli s Red Wings v sedmizápasovém boji. V roce 2012 porazili v prvním kole Chicago Blackhawks, následně porazili Predátory z Nashvillu a zastavil je až tým LA Kings.

Změnám v týmu Phoenixu Coyotes však nebyl konec. Tým odkoupil filadelfský podnikatel Andrew Barroway a opět došlo ke změně názvu týmu - na Arizona Coyotes. Další sezony již Kojoti odehrají bez své dlouholeté opory a kapitána Shanea Doana. Po osmi sezonách tým rovněž opouští trenér Dave Tipett. Co má Arizona Coyotes ve hvězdách? To se uvidí.


prucha hanzal

 Petr Průcha a Rozstislav Klesla. V sezoně 2010/11 se v týmu Kojotů sešlo 5 Čechů, kromě zmíněných i Martin Hanzal, Radim Vrbata a Michal Rozsíval

 

Fanynka Coyotes srdnatě bojuje za záchranu svého týmu

 

Nejprodávanější

285
769512857695
Značky
 
 

Stránka 1 z 1 - 15 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 15 položek celkem