Anaheim Ducks

Nedaleko Disneylandu v jižní Kalifornii se filmová společnost „Disney Company“ rozhodla založit hokejový klub.

Zaplatila 60 mil. $ dolarů a vstoupila v roce 1993 do NHL pod názvem Mighty Ducks of Anaheim.

AnaheimDucks_honda center

První velkou hvězdou se stal šikovný útočník Paul Kariya, ke kterému se brzy přidalo rychlé finské křídlo – Teemu Selänne.

Největší úspěch klubu – vítězství ve Stanley cupu se však podařilo až s odchodem Paula Kariyi a změnou majitele.

V roce 2005 přichází postupně změny. V sezoně, kdy byla stávka NHL se nejprve dohodl prodej klubu novým vlastníkům (ve smlouvě zachování NHL v Anaheimu) a posléze klub přivítal nové tváře a především změnu názvu klubu.

Od sezony 2006/07 vstupují na scénu jako „Anaheim Ducks“. V nových dresech se prezentovali hráči jako: Teemu Selänne, Scott Niedermayer, Chris Pronger, Ryan Getzlaf, Corey Perry, Jean-Sebastian Giguere, Andy McDonald, Francois Beauchemin, Chris Kunitz, Všichni zmiňovaní měli důležitý podíl na zisku Stanley cupu ve stejném sezóně, tedy 2006/07.

AnaheimDucks_stanley cup champions 2007

Klub od té doby stejný úspěch nezaznamenal, ale nadále patřil k nejlepším v soutěži. Přestože přišla určitá generační obměna, tým okolo Ryana Getzlafa a Corey Perryho vyhrál od Stanley cupu 6x svoji divizi.

Důležité je podotknout, že Anaheim neleží v Los Angeles, jak si mnozí fanoušci domnívají.

Anaheim je sice vzdálen zhruba 40 min.(autem) od Los Angeles, ale jsou to dva kraje. Los Angeles leží v „Los Angeles County“ a Anaheim  v „Orange County“.

V našich očích se dá Anaheim považovat jako předměstí Los Angeles, ale jsou to opravdu dvě odlišná města. Pochopitelně hokejový klub Los Angeles Kings je také největším rivalem Anaheimu Ducks. Další veliký rival je také z Kalifornie a stejné divize - San Jose Sharks

mapa_anaheim

 

 

Nejprodávanější

145
749511457495
Značky
 
 
 
 

Stránka 1 z 3 - 43 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 43 položek celkem